
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Class AB |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Max Power Dissipation | 800 mW |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 7 mA |
| Nominal Supply Current | 7 mA |
| Output Power | 550 mW |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Voltage Gain | 35.5 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 46 dB |
| Load Impedance | 16 Ω |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
